Snímatelná protetika - snímatelné náhrady

V naší ordinaci zhotovujeme protézy celkové i částečné. Obyčejné hrazené ZP i ty kvalitnější, nadstandardní snímací náhrady.


Mezi nadstandardní protézy patří:
Deflex a Flexite náhrady – jsou to protézy zhotovené ze speciálního materiálu, který je mírně pružný. To umožňuje vynechat kovové výztuže a kovové retenční prvky, a proto jsou tyto náhrady estetičtější. Oproti klasickým protézám jsou také mnohem lehčí, protože mohou být tenčí a gracilnější, tím jsou komfortnější a nevadí tedy tolik pacientům v ústech. Jsou hypolargenní, téměř na ně nevznikají alergie.


Skeletové náhrady – představují kvalitnější náhrady, jejichž retence na zbývajících zubech je zajištěna pomocí litých ramen. Ta se nepovolují (na rozdíl od drátěných spon), a proto protézy mnohem lépe drží. K překrytí patra nebo pod jazykem jim stačí úzký kovový třmen, nezakrývají tak celé patro pryskyřicí jako obyčejné protézy a díky tomu je pacienti mnohem lépe snáší. Nevýhodou spon je jejich možná viditelnost a to zhoršuje estetiku náhrady.


Hybridní náhrady – jsou to celkové náhrady, které nahrazují všechny zuby. Aby v ústech držely, využívají fixačních patentek, které jsou součástí implantátů nebo kořenů zubů. Na rozdíl od celkových náhrad mnohem lépe drží.


Náhrady se zásuvnými spoji – jedná se o snímací náhrady, které na zbylých zubech ošetřených korunkami drží pomocí speciálních kuliček a patentek a třmenů, do kterých snímací protéza zapadne. Na rozdíl od klasických snímatelných náhrad mnohem lépe drží a mají lepší estetiku.
 

Snímatelná náhrada nesená teleskopy – Jedná se o snímatelnou náhradu, která díky teleskopickým korunkám v ústech vypadá jako snímatelná náhrada bez kovových součástí. K upevnění teleskopické náhrady slouží teleskopické korunky. Jsou to dvouplášťové korunky. Vnitřní část je pevně nacementována na zubu a vnější část je součástí protézy. Na rozdíl od klasických snímatelných náhrad mnohem lépe drží a mají lepší estetiku.